Koncert z okazji Dnia Kobiet [08.03.2014]

Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza na koncert przy kawiarnianych stolikach z okazji DNIA KOBIET.

Impreza odbędzie się 8-ego marca 2014 o godzinie 17:00 w Czarnej Sali przy ulicy Słowiańskiej 13.
Bilety w cenie 15 zł.

swiat_tanga plakat

 

Informacja o koncercie

Argentyńskie Tango to pasja, której bliskie doświadczenie staje się inspiracją do tworzenia muzyki pełnej ekspresji, zmysłów i nostalgii. Tango uwodzi intensywnością i niepowtarzalnym stylem, tworzy specyficzny rodzaj intymności i klimat, który w sposób szczególny wyraża się w wydaniu kameralnym. Takie też proponuje zespół Sentido del Tango, który łączy brzmienia bandoneonu, fortepianu i gitary.
Zespół sięga po to, co w repertuarze tangowym najlepsze: utwory dawnych mistrzów klasycznego tanga oraz niezrównanego Astora Piazzolli. Wzbogaca go jednak o własne kompozycje oraz przedwojenne tanga polskie.
Wykonania zespołu Sentido del Tango to spektakle muzyczne kierowane zarówno do koneserów jak i tych, którzy pierwszy krok do „Świata Tanga” mają jeszcze przed sobą.
W programie, utwory Tango Nuevo Astora Piazzolli, klasyczne tanga argentyńskie we własnych aranżacjach i kompozycje własne, w tym m.in.: A. Piazzolla , J. Petersburski, P.

„Świat Tanga” w wykonaniu zespołu Sentido del Tango w składzie: Piotr Kopietz – bandoneon, narracja, Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian, Mateusz Szemraj – gitara, Muzycy współpracę rozpoczęli podczas studiów na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Zafascynowani Tangiem Argentyńskim, a w szczególności twórczością Astora Piazzolli stworzyli zespół Sentido del Tango. Skład zespołu nierzadko poszerzają o dodatkowe instrumenty oraz sięgają po taniec i słowo dążąc w ten sposób do osiągania jedności Sztuk. W 2011 r. zespół nagrał debiutancką płytę pt. Retrato”

Piotr Kopietz – muzyk, aranżer i kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii. Laureat kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych i kilkakrotny stypendysta Ministra Kultury RP. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na argentyńskim bandoneonie. Współtworzy kilka zespołów i projektów muzycznych oraz współpracuje z Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie. Jako muzyk sesyjny nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla Gabriela Machowska-Kopietz – muzyk i pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz absolwentka Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Studiowała również w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii. Stypendystka Ministra Kultury RP. Współpracowała m.in. z The Jacques Thibaut String Trio oraz The Talich String Quartet. Uczestniczy w kilku projektach muzycznych oraz koncertuje jako solistka.

Mateusz Szemraj – muzyk – gitarzysta, lutnista. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat kilku ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych oraz stypendysta Ministra Kultury RP. Gra na różnego rodzaju instrumentach strunowych w tym głównie szarpanych (gitary oraz instrumenty etniczne). Współtworzy kilka grup muzycznych oraz wykonuje muzykę do filmów i sztuk teatralnych.

Więcej : www.sentido.art.pl ; www.piotrkopietz.art.pl

Kategoria: Kultura i Sztuka
Tagi: , ,

Komentarz: 1 do wpisu “Koncert z okazji Dnia Kobiet [08.03.2014]”

Dodaj komentarz

  1. małgorzata pisze:

    Super koncert oby takich więcej

Dodaj komentarz