Festiwal Ulicznej Sztuki FUSy 2013 w Kwidzynie [27.07.2013]

Kolejna edycja festiwalu ulicznej sztuki w Kwidzynie, impreza odbędzie się 27 lipca 2013 na Placu Jana Pawła II w Kwidzynie start o godz.: 15:00.

W programie międzyinnymi: warsztaty i pokazay kuglarskie, mydło i powidło, uwolnij książkę, wystawa sztuki nienajwyższych lotów, kicz party.
Organizatorzy zapowiedzieli liczne niespodzianki.

fusy 2013 plakat

Program festiwalu.
Godz. 15:30 „Ruphert i Rico” (Clown Circus Show, Gorzyce Wielkie) – Program widowiskowo – rozrywkowy – cyrkowy dla dzieci i rodzin,

Godz. 18:00 „Magia Pantomimy i cyrku” (Teatr Nikoli, Kraków) – Przedstawienie skierowane przede wszystkim dla dzieci. Umożliwia bezpośredni kontakt ze sztuką, wprowadza w świat twórczości artystycznej i wpływa na wyobraźnie poprzez ruch i ekspresję, mowę ciała aktorów.
Sztuka pantomimy, cyrku, teatru ruchu oraz elementy wizualizacji, pozwalająca na kontakt aktorów z dziećmi.
Miejsce: Plac Jana Pawła II

Godz. 18:40 „Baj sax” (taneczne kicz party) – Kicz szaleństwo dla amatorów tańca i muzyki. Przebierz się w najbardziej kiczowate przebranie i baw się z nami. Konkursy z nagrodami dla najśmieszniej przebranych uczestników.
Miejsce: Plac Jana Pawła II

Godz. 19:00 „Imaginarium” (Teatr 3,5, Sztum) – Przedstawienie oparte na historii domorosłego wynalazcy i konstruktora z początku XX wieku, spełniającego odwieczny sen o lataniu. Spektakl otwiera pytanie o sens marzeń i konsekwencje ich spełniania, wprowadza widza w świat metafory i niemego filmu. Subtelna gra aktorska połączona z bogactwem obrazów tworzy klimat pobudzający wyobraźnię i wrażliwość widza w każdym wieku.
Miejsce: Plac Jana Pawła II

Godz. 19:45 „Nos” (Teatr Małych Form, Bydgoszcz, Mieczysław Giedrojć) – Tradycyjny monodram. Gdy już wszyscy widzowie zajmą swoje miejsca, z ciemności wyłania się pusta, czarno okotarowana przestrzeń, w której po chwili pojawia się postać z walizką. Od tego momentu, choć na scenie jest tylko Aktor i jego Rekwizyt, pusta dotąd przestrzeń zaludnia się postaciami, zmienia się urząd, mieszkanie w ruchliwą ulicę, po której mkną rozpędzone dorożki, te wszystkie miejsca, przez które wędruje i do których trafia nieszczęsny bohater Gogolowskiego opowiadania, major Kowalow lub jego nos.
Miejsce: Najprawdopodobniej scena na dziedzińcu zamkowym

Godz. 20:30 „Baj sax” Taneczne kicz party

Godz. 20:45 „Wesele” (Teatr Makata, Warszawa) – Spektakl bada tematykę wesela, rytualnego połączenia kobiety i mężczyzny. Oparty jest na tradycyjnych motywach muzycznych i strukturze rytuału przejścia, jakim jest wesele, ubarwionej szczyptą ironii, absurdu i kiczu. Aktorzy tworzą muzykę na żywo, grają i śpiewają. Przedstawienie dotyka wielu płaszczyzn życia współczesnego człowieka, jest metaforą współczesnego świata, podzielonego na tych dobrych i tych złych.
Miejsce: Plac Jana Pawła II

Godz. 21:40 „Impresario” (Teatr Nikoli, Kraków) – To pełna plastycznych obrazów historia artystów, artystek o wielkim talencie, którzy wpadli w niebezpieczne sidła współczesnego świata. To historia motyli, które wpadły w świat show biznesu. Główna postać przywołuje na myśl managera, impresario, mającego w ręku władzę, który jak pająk konsekwentnie plącze swoje sieci by łapać kolejne wielobarwne motyle. Odbiera im swobodę, wolność lotu a one wraz ze skrzydłami tracą swoje twórcze życie.
Miejsce: Plac Jana Pawła II

Godz. 22:30 „Baj sax” Taneczne kicz party

Godz. 23:00 „Eurobudowa” (Teatr Makata, Warszawa) – Chcesz być aktorem, mamy dla Ciebie świetną propozycję, przyłącz się do nas. Interdyscyplinarna parada uliczna, prowokująca widza do aktywnego uczestnictwa, oparta na idei budowania nowej, zjednoczonej Europy. Konwencja widowiska jest humorystyczna z elementami absurdu. Uczestnicy parady, przebrani za robotników w kombinezonach i kaskach, przemieszczają się ulicami miasta z narzędziami w dłoniach. Drogę przerywają sceny z elementami improwizacji rozgrywające się pomiędzy poszczególnymi postaciami widowiska, które zachęcają publiczność do aktywnego udziału. Widowisko wzmocnione jest rytmiczną muzyką elektroniczną oraz licznymi środkami wizualnymi.
Miejsce: Plac Jana Pawła II, Zamek kwidzyński

Godz. 23:50 „Fireshow” (Mamadoo, Gdynia) – Wybuchowa mieszanka synchronicznych choerografii z elementami tańca, humoru i zaskakujących płonących gadżetów, przedstawiająca inną stronę ognia, ognia jako źródło zabawy i radości, a także pretekstu do humorystycznych scenek tanecznopantomimicznych.
Miejsce: Plac Jana Pawła II

Kategoria: Kultura i Sztuka
Tagi: , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz