Wystawa prac Ryszarda Adamowskiego [14.05.2013]

Kwidzyńskie Centrum Kultury oraz Centrum Stomatologiczne Christ-Dent zapraszają na wystawę prac Ryszarda Adamowskiego.
Wernisaż zaplanowano w dniu 14.05.2013 na godzinę 17:00 w Centrum Stomatologicznym Christ-Dent ul. Wschodnia 10 A.


Wystawa będzie dostępna do końca czerwca 2013 roku w godzinach pracy kliniki, tj pon-czw od godziny 10:00 do 18:00, w piątki od 8:00 do 15:00.
Serdecznie zapraszamy.

 

Autor o sobie:

MOJE   MALOWANIE……..

Od zawsze interesowałem się szeroko pojętą sztuką, zwłaszcza malarstwem i rzeźbą. Oprócz drobnych prac rzeźbiarskich i rysunków w ołowku wykonywanych dla przyjemności i w gronie rodzinnym nigdy nie myślałem o tym jako o przyszłym hobby.

   Tak naprawdę moja przygoda z malarstwem zaczęła się w 2002 roku podczas pobytu w szpitalu. Z uwagi na to, że jestem samoukiem pozytywne opinie i słowa zachęty ze strony spotkanych tam ludzi podziałały jak impuls do dalszej pracy.

Nie uważam się za wielkiego artystę ale za dobrego rzemieślnika, który swoje prace wykonuje z pasją i wielka przyjemnością.

Każdy malarz inaczej postrzega potrzebę malowania, dla mnie to przede wszystkim sposób na wyciszenie się. Moim największym marzeniem jest być rozpoznawalnym malarzem, z oryginalnym stylem.

   Od 2002 roku powstało około 40 obrazów o różnorodnej tematyce, jednak sceny rodzajowe z końmi są moimi ulubionymi tematami.  Przeważnie pracuję z farbami olejnymi, ale pastele i ołówek też potrafią oddać piękno polskiej przyrody. Rama jest ważnym elementem każdej z moich prac, dlatego dobieram i wykonuję ramy obrazów ręcznie.

Obecna wystawa jest moją trzecią, ale pierwszą indywidualną.

 

Życzę miłego odbioru…….

 

 

 

                                                                                   Z poważaniem

 

                                                                              Ryszard Adamowski

Kategoria: Kultura i Sztuka
Tagi: , , ,

Dodaj komentarz