Trzeci Powiślański Turniej Gmin Ryjewo [28-29.07.2012]

„Trzeci Powiślański Turniej Gmin”
przy współudziale samorządu Województwa Pomorskiego
28.07 – 29.07.2012

Fundacja Powiślańska z siedzibą w Ryjewie organizuje, „Trzeci Powiślański Turniej Gmin”, przy współudziale samorządu Województwa Pomorskiego. Turniej odbędzie się w dniach 28.07–29.07.2012 roku w Ryjewie na placu Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 70. W turnieju uczestniczyć będą mieszkańcy sołectw, gmin, lokalne samorządy i lokalne organizacje pozarządowe, Ochotnicze Straże Pożarne oraz przedsiębiorcy z powiatu kwidzyńskiego, malborskiego i sztumskiego. Turniej odbywać się będzie na placu w centrum Ryjewa, przystosowanym do organizowania imprez masowych z niezbędną infrastrukturą techniczną, potrzebną do organizacji Turnieju.

W ramach turnieju zostaną przeprowadzone następujące konkurencje: „Regionalna potrawa z królika”, „Moja wieś malowana”, ,,Moda XVIII wieku”, ,,Bukiet z wykorzystaniem jarzyn”, ,,Najlepszy sołtys powiśla”. Wszystkie konkurencje zostaną ocenione przez Komisję Turniejową, a uczestnicy zostaną nagrodzeni. W ramach imprezy planujemy prezentację – bezpłatne występy zespołów lokalnych. Planowany jest również konkurs zespołów muzycznych disco-polo. W pierwszym dniu przeprowadzony zostanie Turniej Gmin w przedstawionych konkurencjach, w drugim dniu powitamy „gwiazdę medialną” Paolo Cozzy, która poprowadzi festiwal smaku i pokaz kulinarny pod nazwą „Wenecja w Ryjewie”. Podczas pokazu grać będą zespoły muzyczne oraz zostaną przyrządzone potrawy kuchni włoskiej takie jak: Ministra z cukinii, Gnocchi, Sałatka del mio gatto, Tiramisu. Po pokazie „gwiazdy” w ramach Activ Citizens, lokalna społeczność zorganizowana w Kołach Gospodyń Wiejskich zaprezentuje potrawę kulinarną z wykorzystaniem produktów regionalnych, połączoną z degustacją. Po prezentacji nastąpi koncert Muzyki Disco Polo, na którym wystąpią wszystkie liczące się w kraju zespoły. Wszystko będzie rejestrowane przez TV TELE 5 oraz POLONIA 1. Na zakończenia pierwszego i drugiego dnia zorganizowana zostanie zabawa ludowa po której odbędzie się pokaz sztucznych ogni. Dla wszystkich uczestników Turnieju przygotowany będzie poczęstunek.

Pomoc przy organizacji i trwania turnieju zadeklarowali wolontariusze, uczniowie szkół, KGW, samorządy lokalne oraz lokalne organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy.

źródło

Kategoria: Kultura i Sztuka
Tagi: , ,

Dodaj komentarz